CapMonster

Jest to program służący do rozwiązywania captcha. Pierwsza wersja już sbie świetnie radzi z prostymi captcha.
W przypadku captcha w których kształt znaków jest taki sam, to praktycznie nie ma żadnego problemu by nauczyć rozwiązywania takiej captcha.
Polecam zabawę z captcha – jest to świetna zabawa :) Potrzebne są nam do tego obrazki z wygenerowanymi kodami a następnie należy ręcznie odrysować kształt tych znaków. Po tym etapie przystępujemy do uczenia naszego automatu rozpoznawania tych znaków.
Diagram tego modułu – jest w mojej ocenie trochę przesadzony ale i tak wart uwagi:

Program jest intuicyjny choć wciąż brakuje mu umiejętności rozpoznawania bardziej złożonych captcha. Przykładowo nie poradzi sobie z ReCaptcha i bardziej złożonymi obrazkami. Od tego jednak są systemy w których za $ rozwiązują nam ludzie, tylko oczekiwanie na odpowiedź z tych systemów w których obrazki rozwiązują np. chińczycy trwa do kilkudziesięciu sekund.
Jeśli ktoś nie ma potrzeby rozwiązywania wielu tysięcy captcha na dzień to może ten moduł potraktować jako ciekawostkę. Mi udało się rozwiązać kilka typów captcha tym sposobem. Po udanej nauce można utworzyć moduł z tak nauczonego systemu i korzystać do woli :)

Zobacz: Przykłady złamanych captcha