ProjectMaker
Jak sama nazwa wskazuje, ProjectMaker służy do projektowania szablonów – jest to bardzo złożone narzędzie a przy tym bardzo intuicyjne. Dzięki niemu można tworzyć niesamowite szablony w prosty i przyjemny sposób. Sam szablon to zwykły plik xml jednak aby można był nim łatwo zarządzać i modelować powstał taki moduł jak ProjectMaker. Posiada wbudowany debuger oraz co ważne możliwości nagrywania akcji poruszania się po przeglądarce. Znajduje się tam również narzędzie do budowania makr które omówię w innym artykule.
Powyżej znajduje się zrzut ekranu z miejsca ProjectMaker w którym zarządzamy przepływem akcji. Przy użyciu diagramów projektujemy sobie szablony. Jest to tylko z pozoru trudne zadanie :) W praktyce jest bardzo łatwe ponieważ można nagrać sobie nawigacje po jakiejś stronie i diagram się utworzy sam. Poniżej przedstawiam zdjęcie w którym jesteśmy w zakładce do nagrywania akcji.
Po kliknięciu Copy to Editor – dotychczasowe nawigacje na stronie zostaną przetworzone automagicznie na schemat blokowy, który możemy sobie zmieniać.
Chcę kupić ten soft, ale nie wiem jaką mam pewność, że mi pomożesz tworzyć szablony i wytłumaczysz jak ten soft działa? Dodam, że jakbym kupował to tylko wersję PRO… Czy może to stworzyć szablon pod każdy rodzaj skryptu? Czy trzeba znać się na programowaniu, aby tworzyć te szablony? A jak z bazą? Sam muszę posiadać bazę, czy on również może szukać bazy? Może on stworzyć szablon do WordPress, rejestrować konta, aktywować z email, prostować? Kurde miałbym dużo pytań ale tylko na początku, a później na pewno odczepiłbym się od Ciebie, ale nie chce wrzucać kasy w błoto…
Pokaż mi skrypt, platformę pod którą chcesz mieć skrypt a ja mogę to zrobić – mój amail . Jeszcze na żadnym się nie zatrzymałem, bo praktycznie wszystko jest do zrobienia :) Zrobienie szablonu np. platform blogowych to max 1h dla wprawionej osoby. Czyli wybierasz np. mblog.pl, blog.pl czy inny i robisz osobne szablony. Jak masz poukładany projekt tak aby dane do artykułów brać z jednego pliku (ja tak robie). To spinasz wszystkie szablony w jedno zadanie (dodawanie_do_blogow). To odpalasz dla swojej strony i automat zakłada na wszystkie Twoje platformy blogowe artykul/y z linkami – wiele zalezy od strategii. Nie wiem o jakiej bazie napisałeś ale bazy możesz sobie też zenkiem Tworzyć. Różengo rodzaju scrapery w zenku to kilka chwil. Nie robiłem tego ale pobranie artykułu z jakiś np. francuskich portali a pozniej przetłumaczenie na polski w google translate i następnie wrzucenie na jakiś Twój blog to jest to do zrobienia. Masz pomysł to, to zapytaj sie czy da się zrobić – ale na 95% tak :)
Czy uda mi się nauczyć? Będę się starał w przypadku pytań pisz na podanego wyżej maila. Po zakupie będę robił za support Zenka i będę podpowiadał – bo już trochę tych szablonów zrobiłem i wiem jakie problemy są najczęstsze.
A co ze znajomością programowania, czy muszę znać jakieś podstawy?
W większości przypadków nie musisz – choć przydatna jest znajomość wyrażeń regularnych i html. Teraz powstał CodeCreator, który polubią programiści ale w ProjectMaker nie musisz programować – układasz z klocków – choć warto posiadać np. firebug do firefox w celu rozwiązania trudniejszych przypadków.
nie mogłem znaleźć na stronie, jaki jest okres triala?
przez 30 dni możesz używać wersji Demo (9 razy możesz odpalić postera – http://zennoposter.pl/zennoposter-wersja-demo/ ) (demo ma pewne ograniczenia – np. nie można podłączyć deathbycaptcha i innych usług, które rozwiązują nam obrazki za pieniążki). W tym czasie możesz sobie utworzyć sporo nowych szablonów… Jak się zdecydujesz na zakup – to wystarczy po zakupie pobrać ze swojego panelu zakupioną wersje – nie musisz nic odinstalowywać – działa :)