ProjectMaker

Jak sama nazwa wskazuje, ProjectMaker służy do projektowania szablonów – jest to bardzo złożone narzędzie a przy tym bardzo intuicyjne. Dzięki niemu można tworzyć niesamowite szablony w prosty i przyjemny sposób. Sam szablon to zwykły plik xml jednak aby można był nim łatwo zarządzać i modelować powstał taki moduł jak ProjectMaker. Posiada wbudowany debuger oraz co ważne możliwości nagrywania akcji poruszania się po przeglądarce. Znajduje się tam również narzędzie do budowania makr które omówię w innym artykule.

Wygląd panelu do projektowania

Powyżej znajduje się zrzut ekranu z miejsca ProjectMaker w którym zarządzamy przepływem akcji. Przy użyciu diagramów projektujemy sobie szablony. Jest to tylko z pozoru trudne zadanie :) W praktyce jest bardzo łatwe ponieważ można nagrać sobie nawigacje po jakiejś stronie i diagram się utworzy sam. Poniżej przedstawiam zdjęcie w którym jesteśmy w zakładce do nagrywania akcji.

widok nagrywania naszej nawigacji na stronie

Po kliknięciu Copy to Editor – dotychczasowe nawigacje na stronie zostaną przetworzone automagicznie na schemat blokowy, który możemy sobie zmieniać.