ProxyChecker

ProxyChecker to moduł w którym możemy zarządzać naszymi proxy. Zbiera informacje o proxy i pozwala nam na filtrowanie i złożone zarządzanie. Dzięki temu możemy w wybranych przez nas szablonach korzystać ze wskazanych przez nas list proxy.

Widok wygenerowanych proxy

Kontrola i generowanie proxy na podstawie plików lub adresów URL jest wbudowana w Zennoposter. Mamy możliwość dodawania schematów, które będą potrafiły z różnych stron zebrać proxy, bo nie każda taka lista wygląda ip:port nieraz trzeba się bardziej natrudzić, bo np są w osobnych kolumnach port i ip lub inne utrudnienia. Można też zrobić sobie taki harvester darmowych proxy (nieraz są kodowane i generowane w javascripcie a odpowiedni szablon sobie z tym poradzi). O tym postaram się napisać jakiego posta w przyszłości. Wracając do tematu poniżej znajduje się kontrola/sprawdzanie jakości proxy po której efektem powinien być powyższy ekran.

Przetwarzanie Proxy

ProxyChecker jest częścią Zennoposter ale są plany by odłączyć go od Zenka i zrobić z niego osobny soft. Jest to naprawdę bardzo fajne narzędzie. Mamy szereg filtrów i reguł, którymi możemy decydować jakie proxy kiedy użyć – dla mnie jest to kawał dobrego softu ;) i dorzucają go gratis nawet do najtańszej wersji Zenka.