Zennoposter

ZennoPoster, to moduł który służy to uruchamiania szablonów stworzonych w ProjectMaker. Jest to system wielowątkowy, który jest niewątpliwie bardzo innowacyjny, bo korzystając z silnika przeglądarki IE potrafi otworzyć wiele okien przeglądarki, które nie są powiązane ze sobą. Mają osobne cookies i inne charakterystyczne cechy. Idealnie się sprawdza to do naśladowania pracy zwykłych użytkowników internetu. Wystarczy wprowadzić elementy losowości i proxy i mamy zupełnie naturalne boty :)

ZennoPoster posiada wbudowany Harmonogram zadań w którym możemy zaplanować prace naszego serwera i kolejność odtwarzania szablonów. Podając im takie informacje czy mają korzystać z proxy, ile wątków ma się odpalić itd. Sam system jest dość zasobożerny i jeśli ktoś chce bardzo dużo szablonów odpala, bo ma po prostu duże zaplecze, to na pewno przydałby się mocny serwer. Jeśli jednak nie masz potrzeby odpalania 50 wątków a wystarczy Ci 5 (opcja standard) to nawet na dość słabym sprzęcie działa – nawet z internetem 1MB :) Oczywiście im lepsze łącze i sprzęt tym lepiej dla wydajności ZennoPoster.

Wymagania tego programu są generalnie program uruchomia się na Windowsach z dodatkiem .NET Framework 3,5 i wyżej. To jest wymagane aby uruchomić ten program. W zależności od zakupionej wersji można mieć zainstalowany w kilku miejscach np. komputer domowy oraz serwer. Przy czym jedna licencja pozwala na uruchomienie tylko jednej instancji w danej chwili. Czyli jeśli chcemy odpalić program z domowego komputera to musimy na swoim koncie „przełączyć wajchę” na komputer domowy aby program się odpalił. Rozwiązanie jest moim zdaniem bardzo wygodne.